Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #28

X-Man #28

X-Man #28

"Dance With The Devil"

Postacie
Cytat

Nate Grey: "I got you into this mess. I'll get you out. Not sure where I'm takin' you just yet, but..."
Aurora: "In, out whatever... I'm all yours, hero. Any time."

Streszczenie

Kryjówka Bractwa w Nowym Jorku. Nate Grey jest wściekły. Po raz kolejny dał się wykorzystać. Bractwo zaoferowało mu pomoc w odzyskaniu mocy. W zamian zgodził się pomóc w uwolnieniu Aurory. Jednak głównym celem akcji było zdobycie gazu CS-9. Co gorsza za planowaniem działań grupy stał jego stary wróg Dark Beast. Dając upust swojej frustracji Nate wywołuje telepatyczną projekcję zniszczeń, których mógłby dokonać gaz. McCoy przyglądając się obrazowi zaczyna wychwalać skuteczność trucizny. Zabija ona od razu, a przy kontakcie z tlenem bardzo szybko wygasa. Jest przez to łatwa do kontroli i niewykrywalna. Departament H. trafnie nazwał gaz Cold Snap [przejściowe ochłodzenie - Don David]. Havok stara się uspokoić Grey'a. Mówi, iż lepiej, że to oni posiadają tą truciznę niż Departament H. Poza tym Bractwo nie planuje używać gazu, o ile nie będzie musiało. Ciągle wahający się Nate pyta o Aurorę. Obawia się, iż Beast może przeprowadzać na niej eksperymenty, tak jak czynił to na mutantach w jego świecie. Alex broni go mówiąc, że próbuje tylko jej pomóc. Tak jak pomaga samemu Grey'owi odzyskać moce. Telepata chwilę zastanawia się w ciszy, po czym przy pomocy swoje rękawicy robi dziurę w ścianie. Bez słowa opuszcza pomieszczenie.


Pokój Aurory. Nate każe Jeanne-Marie ubierać się, bo pora uciekać z siedziby Bractwa. Aurora pomimo sytuacji stara się go uwieść. Gdy Grey podchodzi by wytłumaczyć jej sytuację ona zaczyna krzyczeć. Po czym upada na podłogę szepcząc imię swojego brata Jean-Paula. Mutant postanawia ją zostawić. Psychicznie niestabilna jest niezdolna do ucieczki. Uciekając tunelami Nate zobowiązuje się odnaleźć Northstara. Przy okazji przypomina sobie spotkanie z rodzeństwem Beaubier z jego świata. Gdy uciekł z niewoli u Apocalypse'a zostali oni wysłani za nim w pościg. Udało mu się pokonać bezlitosną parę, lecz opóźniło go to na tyle by dopadł go Havok. Wtedy wywinął się tylko dzięki instynktownej telepatycznej iluzji z powodu, której Summers uwierzył, iż go zabił. Dotarłszy do wyjścia z tuneli Grey wpada na Havoka. Lecz w przeciwieństwie do swojego odpowiednika z AoA ten chce tylko z nim porozmawiać, przekonać go do pozostania z Bractwem. Nate wie, iż Alex ma dobre intencję. Uważa jednak, że z dnia na dzień oddala się on od swoich ideałów. Zadaje pytanie, co różni jego grupę od zwyczajnych terrorystów? Odchodząc Havok odpowiada, iż to Grey miał być tą różnicą. Nate jest teraz zdecydowany. Musi powstrzymać Bractwo. Nagle od tyłu zachodzi go Fatale. Obejmuje go i zaczyna całować.


Hong Kong. Oficjalna uroczystość na cześć pary rządzącej reaktywowanym Hellfire Clubem. Madelyne Pryor i Sebastian Shaw całują się wśród oklasków widzów. Parę osób nie podziela jednak powszechnej szczęśliwości. Tessa, Trevor Fitzroy, a zwłaszcza Selene obserwują widowisko ze złością. Gdy para odchodzi, Selene telepatycznie kontaktuje się ze swoimi sprzymierzeńcami. Muszą zrobić wszystko, co tylko się da, żeby rozbić tą nowo powstałą unię.


Nowy Jork, siedziba Bractwa. Nate wraca do laboratorium Dark Beasta. Pyta czy jest mu w stanie pomóc. Z pogmatwanego monologu McCoy'a nie wynika w zasadzie nic nowego, więc pyta go czy jest w stanie pomóc Aurorze. Beast stwierdza, że jej zaburzenia osobowości są jak najbardziej do wyleczenia. Jego naukowy bełkot przerywa ogłuszający cios Grey'a, który grozi mu, aby lepiej ją wyleczył, bo inaczej wróci tu by się z nim policzyć.


Pośród buczenia syreny alarmowej Nate włamuje się do magazynu z Cold Snapem. Udaje mu się zatrzasnąć w ostatniej chwili wrota zanim dopadną go Havok i Fatale. Pozostało mu tylko jedno wyjście z tej sytuacji. Summers wysadza drzwi po to tylko by zobaczyć, iż Grey otworzył wszystkie pojemniki z gazem.

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.