Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #28

Exiles #28

Exiles #28

"Unnatural Instincts" - part 1

Postacie
Cytat

Mimic: "Okay, the Tallus is giving us some... aw, Hell."
Nocturne: "What? What does it say?"
Morph: "Made-in-Korea. That explains a lot."

Streszczenie

Exiles wylatują z teleportu na znajomym, pustynnym obszarze. Mimic z miejsca zarzuca wysłanej na spotkanie Avengers Ilianie zabicie ich. Mimo, iż jest pobrudzona zaschniętą krwią, dziewczyna zaprzecza, próbując zwalić winę na Magnuma. Calvin nie wierzy w to, ale udająca oburzenie Magik nokautuje go. Kłótnię przerywa Timebroker. Mężczyzna wita ich serdecznie i radzi rozsiąść się wygodnie, gdyż kolejna misja wymaga dłuższej odprawy. Przed nim pojawia się tablica, na której widnieją twarze dwóch Havoków. Timebroker wyjaśnia, że swego czasu Alex został na poziomie temporalnym połączony ze swoimi odpowiednikami we wszystkich wymiarach, stając się w efekcie nexusem pomiędzy światami. Większość Havoków tylko podświadomie zdawała sobie sprawę ze swej roli. W końcu okazało się to zbyt dużym wysiłkiem i Alex zaczął zakłócać bieg czasu we wszystkich wymiarach, po części przyczyniając się także do losu Exiles. Dzięki wysiłkom Timebrokerów, większość Havoków została wyeliminowana, jednak kilku przetrwało, w tym dwóch uwięzionych w jednym ciele. Jedna z tych osobowości jest bardzo dobra, druga bardzo zła. Kiedy "dobry" Alex umrze, zły przejmie kontrolę nad jego ciałem i zabije wiele osób, w tym chłopców - wilkopodobnego Nicholasa Gleasona i Cartera Ghazikhaniana. Ich zadaniem będzie niedopuszczenie do tego za wszelką cenę.


Szkoła Xaviera, wymiar podstawowy. Na boisku Carter, Nicholas i inni chłopcy grają w futbol. Między Nicky'm a synem Annie wywiązuje się kłótnia, której drużynie przyznać punkt. Do sprzeczki wtrącają się obserwujący mecz Juggernaut i Havok. Alex próbuje uspokoić chłopców, ale Gleason, widząc że Summers bierze stronę Cartera, wpada we wściekłość. Ku ogólnemu przerażeniu powtarza słowa wypowiedziane przez Alexa, po czym pazurami rozoruje mu brzuch.


Klinika. Annie właśnie opowiada Husk o ostatniej randce z Havokiem, kiedy do sali wkracza Cain, niosąc jej nieprzytomnego chłopaka. Obok niego kroczą Carter i wystraszony Nicky. Pielęgniarka z przerażeniem stwierdza, że szpony Gleasona przebiły powłokę brzuszną. W tym momencie w klinice otwiera się portal, z którego wyskakuje szóstka Exiles. Juggernaut natychmiast zachodzi im drogę do łóżka Alexa. Mówiąc, że jest lekarzem, Sasquatch przebija się do rannego i dokonuje wstępnych oględzin. Sunfire próbuje uspokoić podejrzliwego Caina, gdy tymczasem Mimic i Morph przyglądają się wskazaniom Tallusa. Niestety, ich maszyna stwierdza, że dla Havoka jest już za późno. Calvin rozkazuje zabrać chłopców w bezpieczne miejsce. Na drodze staje mu Juggernaut. Mimic prosi go tylko, żeby zabrał Cartera i Nicky'ego jak najdalej od Havoka. Cain stwierdza, że Alex nigdy nie skrzywdziłby dzieciaków i coraz bardziej nieufnie pyta, o co im chodzi. Stwierdzając, że nie ma czasu na dyskusje, Calvin przybiera stalową postać. Juggernaut ze złością uderza go w szczękę. Tymczasem Heather bezskutecznie usiłuje zatrzymać zgon Alexa. Widząc na monitorach brak pulsu, alarmuje przyjaciół, że zaraz będzie gorąco. Wymieniając ciosy z Cainem, Mimic każe towarzyszom ewakuować chłopców. Heather chce wyprowadzić Cartera, ale na drodze stają jej Annie i Husk. Podczas, gdy kobiety kłócą się, Alex odzyskuje przytomność. Widząc to, Heather morfuje do postaci Sasquatcha. Tymczasem Havok badawczo przygląda się Annie. Ku jej zdumieniu dziwi się, jak jego odpowiednik mógł wybrać sobie taką kobietę. Spogląda na Cartera i rozpoznaje w nim tego, kto uwięził go w pustce, zastępując drugim Alexem. Ma zamiar zabić oboje wybuchem plazmy i tylko rozpaczliwy cios Mimica zapobiega temu. Mimo to mały odprysk plazmy trafia w głowę chłopaka, pozbawiając go przytomności. Widząc co się dzieje, Husk każe Cainowi wyprowadzić dzieci tak jak chcieli tajemniczy przybysze. Z Mimikiem i Havokiem pozostaje tylko Sasquatch. Cała trójka wymienia wściekłe ciosy, masakrując się nawzajem. Tymczasem Juggernaut zastanawia się, gdzie jest Warren, którego krew mogłaby pomóc Carterowi. Stwierdza także, że Nicky uciekł. Magik podejmuje się sprowadzić Archangela, jeśli tylko powiedzą jej gdzie jest. Husk wysyła ją na Białe Łąki, do budynku Lobo Tech. Sunfire oświadcza, że idzie z Ilianą, gdyż jej nie ufa. Obydwie znikają.


Juggernaut, Annie, Nocturne, Morph i Husk wybiegają z drżącej w posadach szkoły. Na trawniku podbiega do nich Wolverine. W kilku słowach TJ wyjaśnia jemu i pozostałym, że Alex został opętany przez obcą świadomość. Oni przybyli tu by ocalić dwóch chłopców, których "zły" Havok chce zabić - rannego Cartera i Nicky'ego Gleasona. Logan mówi, że widział tego drugiego uciekającego do lasu. Razem z Husk i Morphem rusza jego tropem. Pozostałym każe znaleźć Nightcrawlera i teleportować się z Carterem do szpitala.


Wolverine i jego towarzysze odnajdują Nickyego, ukrytego w leśnych zaroślach. Chłopak patrzy na nich z żałosną miną. Paige spokojnie próbuje go przekonać, żeby poszedł z nimi. Nagle Logan ostrzega o obecności kogoś jeszcze. Zza drzew wyłaniają się wilkołaki z Maximusem Lobo na czele.


Białe Łąki. Archangel w towarzystwie Icemana przeszukuje ruiny budynku Lobo Tech. W resztkach dawnego archiwum odnajduje to, czego szukał - dokumenty świadczące o powiązaniach Lobo z jego wujem Burtramem. Najwyraźniej ten jest w stanie ingerować w interesy jego firmy nawet z więzienia. Nagle z interkomu Warrena odzywa się szyderczy głos Maximusa. Lobo oznajmia, że za chwilę zabije jego dziewczynę i pyta, czy może zostawić mu na pamiątkę jakąś jej część. Nagle obok Worthingtona otwiera się teleport, z którego wyskakują Iliana i Mariko. Archangel oznajmia im, że czegokolwiek chcą, muszą poczekać. Magik mówi, że niestety nie ma czasu. Potrzebuje jego uzdrawiającej krwi i zabierze ją do Instytutu razem z jego ciałem lub bez.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Exiles #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.