Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #103

X-Factor #103

X-Factor #103

"Friends And Family"

Postacie
Cytat

Havok: "No waves"
Polaris: "Oh, we can make waves"

Streszczenie

Random podąża swym odnowionym przez Forge'a samochodem, który został przy okazji przez niego zmodyfikowany, wraz z Guido i Rahne w odwiedziny do wujków Strong Guya. Po drodze Guido jak zwykle kpi ze wszystkiego, zaś Random nie wytrzymuje i zaczyna kłócić się z Rahne, nazywając ją pieskiem Summersa. Wreszcie pojazd dociera do rozpadającego się domu, a zdziwionemu Randomowi, który wie iż Guido jest bogaty, Strong Guy tłumaczy iż jego dziadkowie nie lubią zbytku.


W Honolulu Alex powtarza sobie, iż podjął dobrą decyzję opuszczając X-Factor. Wystarczy iż jest odpowiedzialny za śmierć Jamiego, nie mógłby znieść gdyby prześladowały go twarze pozostałych członków grupy, jeśli zginęliby z jego powodu. Nagle na plaży obok niego pojawia sie Lorna w swym najlepszym kostiumie kąpielowym, mówiąc Alexowi iż podjął złą decyzję opuszczając X-Factor bez konsultacji z nią. Zdziwiony Alex nie może pojąć jak Lorna go znalazła, ta zaś tłumaczy mu iż są nierozdzielni sa ich miłość jest nierozłączna, zaś na końcu przyznaje iż poszła śladem jego kart kredytowych. Z pobliskiego leżaka obserwuje ich Conners.


Wujkowie Guida witają go serdecznie, a także Rahne o której jak mówią często pisał w listach. Random wymyka się oświadczając że nie ma czasu na życie rodzinne, bowiem czeka go daleka droga. Wewnątrz domu Rahne poznaje nastoletniego kuzyna Guido Anthony'ego i patrząc na kwitnące życie rodzinne zdziwiona mówi iż nie sądziła że Guido może być tak szczęśliwy. Zza okna scenę tę obserwuje Random zapalając nerwowo papierosa, a następnie odjeżdża.


Val Cooper staje przed senacką komisją d/s mutantów gdzie składa wyjasnienia dotyczące śmierci Madroxa. Przekonuje zebranych, iż za śmierć Madroxa odpowiedzialny była Haven, oddalając jednocześnie podejrzenia iż Jamiego zabił wirus, który zaatakował objęte kwarantanną muty w Genoshy. Komitet przyjmuje te wyjasnienia. Val opuszcza pomieszczenie oddychając z ulgą. Zdaje sobie sprawę, jaka histeria mogłaby zapanować gdyby wiedza o tym, iż genoshański wirus jest wirusem spuścizny atakującym wszystkich mutantów stała się powszechna.


Alex i Lorna spacerują po plaży, a Polaris przekonuje Havoka iż nie może obwiniać się o śmierć Jamiego, tak jak nie obwinia go o nią żaden z członków X-Factor. Alex wziął na siebie winę, z powodu decyzji która i tak nie zmieniła niczego, zaś Jamiego brak mu ponieważ ten był jego przyjacielem. Aby ożywić Alexa Lorna tworzy fale na oceanie i oboje udają się do wody. Do obserwującej ich Conners podbiega w tymczasie pies, którego po chwili woła właścicielka. Pies nie może jednak odpowiedzieć bowiem jest już martwy.


W rodzinnej miejscowości Guido odstawia show pokazując na ulicy swą siłę i rozbawiając dzieci. Dawny nauczyciel Guido, patrząc jak członek X-Factor rozdaje autografy, mówi mu iż robi dobrę robotę zmieniając problem mutantów w zabawę. Gdy chwilę później z pobliskiego rusztowania w dół zaczyna spadać robotnik, Rahne i Guido rzucają się na pomoc i ratują mu życie. Zebrani zaczynają bić brawo, a zdarzeniu przygląda się kuzyn Anthony. Patrząc na to co zaszło stwierdza, iż choć uwielbia Guida, to nigdy nie chciałby stać się kimś takim jak on. Gen X nie różni się w jego oczach niczym do upośledzenia jakim jest na przykład choroba Parkinsona.


Na Hawajach Malice zmieniła ciało i znalazła się bliżej domku, w którym mieszkają Lorna i Alex. Ci udają się właśnie na wycieczkę do wnętrza wulkanu, niesieni mocą Lorny. Polaris przekonuje ukochanego, iż jest urodzonym liderem X-Factor i nie może opuścić grupy.


Następnego ranka Alex wychodzi przed domek, gdzie zbliża się doń kobieta nosząca na szyi naszyjnik Malice. Jednocześnie w tej samej chwili Rahne, która właśnie wyjaśniała najwyraźnie obawiającego się, iż sam przejdzie mutację Anthony'ego, iż jej rodziną są X-Factor czuje iż z Alexem stało się coś złego. Guido przekonuje ją, iż skoro nie jest już połączona więzią z Alexem, musiało się jej wydawać.


Na Hawajach gdy Lorna podchodzi do Alexa widzi, iż jego ciało opanowała Malice.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #103

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.