Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Kingbreaker » X-Men: Kingbreaker #2

X-Men: Kingbreaker #2

Postacie
Zapowiedź

Marvel Girl, Korvus i Lilandra to jedyny ruch oporu przed władzą Vulcana. Summers ma zamiar zdławić opór. Imperium Shi'Ar rozszerza swoje wpływy, co prowadzi do historii War of Kings!

Cytat

Oracle: "The Uncreated killed four of your soldiers."
Vulcan: "I didn't take it personally."

Streszczenie

Planeta Kr’kn. Vulcan wybiera więźniów, których chce wysłać w pościg za Starjammerami. Są to: symbiont, któremu daje jednego ze swoich żołnierzy jako gospodarza, przedstawiciele ras Uncreated i Hoddin, tajemniczy Pn'zo oraz Strontianka, która nie chce się zgodzić, ale Gabriel mówi jej, że wie, kim ona jes,t i że chce dostać w swoje ręce Gladiatora, więc jeżeli wypełni jego rozkazy, on spełni jej życzenie. Oracle błaga cesarza, żeby zmienił zdanie co do więźniów, ale kiedy przyznaje, że się ich boi, dla Vulcana oznacza to, że wybrał dobrze.

Asteroida Haven w systemie Xalnar. Do sypialni Gladiatora dostaje się Lilandra, która chce z nim porozmawiać. Kallark mówi, że nie powinna była przychodzić, ponieważ będzie musiał oddać ją w ręce Gabriela, a on ją zabije. Neramani prosi go o pomoc w odnalezieniu Havoka i reszty jeńców, ale Gladiator ze smutkiem przyznaje, że nie może tego zrobić. Wtedy Marvel Girl staje się widoczna i mówi, że z myśli Kallarka dowiedziała się, że Alex jest na Kr’kn. Rachel szybko chwyta Lilandrę i zabiera ją do ich statku. Gladiator rusza w pościg, ale pojazd znika w nadprzestrzeni.

Chandilar. Vulcan niechętnie przybywa do stolicy, aby spotkać się z przedstawicielami Rady Galaktyki, i robi to tylko dlatego, że Deathbird go o to poprosiła. Niedługo potem przyjmuje ich w sali tronowej i wysłuchuje ich pretensji na temat braku pomocy Shi’ar w ostatnich kryzysach, które dotknęły kosmos, i jego nagłej ekspansji. Dyplomaci chcą, aby cesarz się wytłumaczył, a przedstawiciel Kree dodaje, że mające ostatnio miejsce podbicie sojusznika jego rasy jest nie do przyjęcia. Kiedy Deathbird mówi mu, że towarzyszący przybyłym robot nagrywa cale spotkanie, Vulcan postanawia zademonstrować nową rolę Shi’ar we wszechświecie i zabija wszystkich oprócz rejestratora. Jemu Gabriel każe wrócić do Rady, kazać jej się rozwiązać i ostrzec, że to samo, co przedstawicieli, spotka każdego, kto będzie chciał oprzeć się jego imperium.

Jedna z planet na obrzeżach imperium Shi’ar, na której tymczasowo dokuje Starjammer. Lilandra mówi Marvel Girl, że Kr’kn to planeta pełna oceanów i do tej pory nie było tam żadnego więzienia, więc to znaczy, że Vulcan je tam przeniósł. Nagle otwiera się portal, przez który przechodzi pięcioro więźniów zebranych przez Gabriela. Strontianka atakuje Korvusa, który zauważa jej podobieństwo do Gladiatora. Rachel rzuca się mu na pomoc, ale Shi’ar od razu zostaje zaatakowany przez Pn’zo. Tymczasem we wnętrzu Starjammera zostawiona sama Lilandra zostaje odnaleziona przez symbiont, którego gospodarz błaga o śmierć. Sikorsky po szybkiej analizie ustala, że obcy jest wrażliwy na elektryczność, więc Neramani chwyta odkryte przewody i poraża przeciwnika. Na zewnątrz Korvus poradził sobie z Pz’no, ale Uncreated chwyta go i pyta się, gdzie teraz jest jego bóg, Phoenix. Tymczasem szalony Hoddin postanawia spalić całą planetę, nie zważając na nic. Rachel zabiera Korvusa na Starjammera, z którego Sikorsky wyrzuca symbionta. Pojazd odlatuje, a oddział Vulcana teleportuje się tam, skąd przybył, pozostawiając Hoddina. Uncreated mówi, że z myśli Korvusa dowiedział się, że Starjammerzy zmierzają na Kr’kn.

Planeta Kr’kn. Strażnicy przynoszą Havokowi posiłek. Kiedy jeden z nich otwiera lufcik, wystrzał plazmy wyważa drzwi, które trafiają w Shi’ar. Alex wychodzi z celi i każe pozostałym dwóm uciekać, ale ci, widząc, że człowiek zużył zapas energii, postanawiają go zabić. Summers pokonuje ich w walce wręcz i rusza uwolnić przyjaciół. Oswabadza z celi Razę, Ch’oda i wreszcie Polaris, która niezmiernie cieszy się na widok swojego chłopaka. Kiedy inni zaczynają szukać sposobu na ucieczkę z więzienia, Havok mówi, że zostaną tu. Kiedy Vulcan dowie się o ich uwolnieniu, przybędzie się z nimi rozprawić, a wtedy będą mogli go zabić.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Kingbreaker #2 X-Men: Kingbreaker #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.